Оця Марія звірів малювала
Коли все котиться шкереберть, варто дістати фарби, покликати на допомогу фантастичних звірів і стати в оборону рідного дому. Тому що мрії здатні рятувати. Особливо якщо ти художниця з Болотні. І нехай Марія ще не знає, але одного дня її картини прославлять Україну.

Оця Марія звірів малювала Details

TitleОця Марія звірів малювала
Author
LanguageUkrainian
ReleaseMar 25th, 2020
PublisherВидавництво
Rating
GenreArt, European Literature, Ukrainian Literature, Childrens, Picture Books, Fiction

Оця Марія звірів малювала Review

 • Ярослава
  January 1, 1970
  Чарівна біографія Марії Приймаченко для юних читачів, де сплітаються відомості про художницю з пунктирними даними про історичну епоху (жах бродить навколо, але не перетікає в безнадію, бо для маленьких же читачів ось більшовики приходять у село, ось зганяють місцевих, вимагаючи видати умовних партизанів, але чарівні істоти з лісу й живопис іще встигнуть порятувати ситуацію, бодай поки) і загальною, так би мовити, медитацією про природу творчості, яка рятує світ. Ілюстрації, стилізовані під Чарівна біографія Марії Приймаченко для юних читачів, де сплітаються відомості про художницю з пунктирними даними про історичну епоху (жах бродить навколо, але не перетікає в безнадію, бо для маленьких же читачів – ось більшовики приходять у село, ось зганяють місцевих, вимагаючи видати умовних партизанів, але чарівні істоти з лісу й живопис іще встигнуть порятувати ситуацію, бодай поки) і загальною, так би мовити, медитацією про природу творчості, яка рятує світ. Ілюстрації, стилізовані під роботи Приймаченко, також просто чудові. А, і шрифт дуже красивий.
  more
 • Ksenia (vaenn)
  January 1, 1970
  Про що: маленька Марія зростає в оточеному лісами селі на Київщині. Зростає начеб звичайною дівчинкою: глядить курей, бешкетує, воює із суворою бабою, але разом з тим мріє допомагати батькові-різьбяру й бачить те, що не помічає ніхто інший фантастичних звірів, що населяють ліс. От тільки просте, передбачуване й щасливе дитинство дівчинки ще спіткає недоля спочатку страшна хвороба й каліцтво, потім війна. Але кожного разу дівчинці на допомогу приходять таємничі друзі Болотяний Звір, Лев, Про що: маленька Марія зростає в оточеному лісами селі на Київщині. Зростає начеб звичайною дівчинкою: глядить курей, бешкетує, воює із суворою бабою, але разом з тим – мріє допомагати батькові-різьбяру й бачить те, що не помічає ніхто інший – фантастичних звірів, що населяють ліс. От тільки просте, передбачуване й щасливе дитинство дівчинки ще спіткає недоля – спочатку страшна хвороба й каліцтво, потім – війна. Але кожного разу дівчинці на допомогу приходять таємничі друзі – Болотяний Звір, Лев, Свиня-Красуня, Горбоброд та інші. Вони підбадьорять, втішать, підкажуть, що робити у скруті, а ще – стануть невичерпним джерелом натхнення і прославлять дівчинку з Болотні на весь світ.Як: з кількох загальновідомих фактів (дочка різьбяра та вишивальниці, малювала змалку тим, що під руку трапить, в дитинстві перехворіла на поліомієліт, а дитинство це припало на непрості часи) Світлана Тараторіна виплітає барвисту й повнокровну пригодницьку повість. Там знайшлося місце і цілковито казковим елементам (усе по-чесному, за правилами, з ініціацією й іншими цікавинками), і коротким екскурсам в народні традиції й побут початку двадцятого сторіччя для молодшого читачів (мене особливо розчулило просте пояснення нелінійного сприйняття часу), і сімейно-психологічним етюдам з ухилом в роман виховання, і вписуванню індивідуальної історії в ширший історичний контекст. А головне – текст ненав’язливо пояснює, чим і з чого починався творчий шлях видатної художниці- буквально на пальцях. А ще в картинках.Наскільки яскраво: дуже. З одного боку, Світлана Тараторіна населяє світ повісті отими самими дивакуватими звіриками з картин Марії Примаченко. З іншого – Наталя Левицька на тих самих сторінках знайомить зі своїми версіями відомих персонажів й відтворює навколо намальованої Марійки світ, створений її фантазією. Яскраві барви, дивні тварини, чудове нюансування усіх поворотів сюжету – від ясно-сонячних спокійних днів до похмуро-саспенсових воєнних часів – і виходить чи то свого роду рекурсія, чи то відновлення найвищої художньої справедливості. Коли дивишся на роботи Марії Примаченко – просто не виходить сумніватися в тому, що вона жила в трохи інакшому світі. І тутешні ілюстрації допомагають не просто зазирнути до цього світу, а спробувати уявити, яке враження він може справляти зсередини.Відгук повністю можна прочитати у бложеку.
  more
 • Oksamytka
  January 1, 1970
  Перечитувала цю книжку двічі, а це стається доволі рідко. Мені справді дуже сподобалася художня книжка про Марію Примаченко - стилістикою оповіді, незвичайними малюнками, стилізованими під картини художниці, гармонією тексту та ілюстрацій, фон тексту змінювався на кожній сторінці, верстка тексту теж творила чудесні викрутаси. Ще й на дотик обкладинка просто фантастична! У книжці йдеться про непростий шлях маленької Марійки, її бурхливу уяву, про її внутрішню силу і стійкість перед зовнішніми Перечитувала цю книжку двічі, а це стається доволі рідко. Мені справді дуже сподобалася художня книжка про Марію Примаченко - стилістикою оповіді, незвичайними малюнками, стилізованими під картини художниці, гармонією тексту та ілюстрацій, фон тексту змінювався на кожній сторінці, верстка тексту теж творила чудесні викрутаси. Ще й на дотик обкладинка просто фантастична! У книжці йдеться про непростий шлях маленької Марійки, її бурхливу уяву, про її внутрішню силу і стійкість перед зовнішніми обставинами, про пережиту хворобу, а також "магію і світло фантастичних звірів з України, які підкорюють світ". І про те, що треба робити те, що любиш і найкраще вмієш. Це може навіть врятувати світ і змінити чиюсь долю. Книжка справді надихає - радію, що ця естетично приваблива книжка з'явилася і тепер буде тішити дітей і дорослих! А ще я зацінила назву книжки - саме так підписувала свої роботи сама Марія Примаченко😂 #раджупрочитати
  more
 • Галина Ткачук
  January 1, 1970
  Прекрасний зразок художньої біогафічної прози для книгодрузяк молодшого шкільного віку.Написано майстерно і зі смаком.
 • Iryna
  January 1, 1970
  Здається, це вже добра традиція ставити 5 🌟 книгам "Видавництва". "Оця Марія звірів малювала" не стала винятком. Вона прекрасна всім текстами, малюнками, версткою, папером. Світлані Тараторіній чудово вдалося відтворити химерний світ персонажів Марії Примаченко, поєднати його із реальними й далеко не казковими історіями. На основі її розповіді можна ще довго фантазувати разом з дітками про дивних звірів й фантастичний світ, населений ними, та про історичний контекст всіх цих подій. А малюнки Здається, це вже добра традиція — ставити 5 🌟 книгам "Видавництва". "Оця Марія звірів малювала" не стала винятком. Вона прекрасна всім — текстами, малюнками, версткою, папером. Світлані Тараторіній чудово вдалося відтворити химерний світ персонажів Марії Примаченко, поєднати його із реальними й далеко не казковими історіями. На основі її розповіді можна ще довго фантазувати разом з дітками про дивних звірів й фантастичний світ, населений ними, та про історичний контекст всіх цих подій. А малюнки Наталі Левицької допоможуть краще пояснити й зрозуміти творчість Марії.
  more
 • Анна Полегенько
  January 1, 1970
  Дуже якісний текст, і гарне оформлення!😍😍😍
 • Ulyana Dobrica
  January 1, 1970
  Імя Марія чи не найпоширеніше у світі і в Україні зокрема. Але ця книжка про особливу Марію ту, що малювала звірів, про Марію Примаченко. Книжка про дитинство художниці це справжній скарб для батьків, вихователів і вчителів, які хочуть привити своїм вихованцям любов до мистецтва. Але найбільше її полюблять все одно діти. Бо вона для дітей і про дітей. Бо ця книжка просто неймовірно чарівна. Барвисті фантастичні ілюстрації передають увесь дух картин самої художниці, її внутрішній світ, мрії, Ім’я Марія чи не найпоширеніше у світі і в Україні зокрема. Але ця книжка про особливу Марію – ту, що малювала звірів, про Марію Примаченко. Книжка про дитинство художниці – це справжній скарб для батьків, вихователів і вчителів, які хочуть привити своїм вихованцям любов до мистецтва. Але найбільше її полюблять все одно діти. Бо вона для дітей і про дітей. Бо ця книжка просто неймовірно чарівна. Барвисті фантастичні ілюстрації передають увесь дух картин самої художниці, її внутрішній світ, мрії, фантазії, переживання. Сама історія дуже зворушлива. Вона розповідає про те, як маленька Маруся у казковому лісі у чарівну купалівську ніч знайомиться з фантастичними тваринами. Це знайомство переросло у дружбу. І хоча ці фантастичні тварини зазвичай невидимі для людини, вони з’явилися цій талановтій дівчинці з настановою: «Малюй!». Вперше про Марію Примаченко я прочитала у книжці «Це зробила вона». А ця окрема книжка про художницю є продовженням цього проекту і першою книжкою із серії «Дівчата можуть все». Так, Марія Примаченко змогла зробити все від неї залежне, щоб цей світ став барвистішим і радіснішим. І саме до цього закликає читачів ця художня книжка – віднайти себе у цьому світі і йти за своєю мрією.
  more
Write a review