Szczerze
To niezwykły, osobisty dziennik Przewodniczącego Rady Europejskiej. Dzień po dniu towarzyszymy jego pierwszym krokom w nowej roli, poznajemy kulisy europejskiej polityki i śledzimy najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat: zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli, kryzys uchodźczy, śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, niekończące się negocjacje w sprawie Brexitu. W książce znajdziemy też wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki, od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona.Ale Szczerze to znacznie więcej niż książka o kulisach władzy. To również zapisane potoczystym, barwnym językiem polityczne credo Donalda Tuska i opowieść o Europie, która pozostaje wielkim marzeniem. A także o europejskiej polityce, która bywa gorzkim rozczarowaniem.

Szczerze Details

TitleSzczerze
Author
LanguagePolish
ReleaseDec 12th, 2019
PublisherAgora S.A.
ISBN-139788326830426
Rating
GenrePolitics, Nonfiction, Biography

Szczerze Review

 • Łukasz Bard
  January 1, 1970
  Interesująca postać i interesująca książka. Polityk z krwi i kości, a do tego posiadacz lekkiego piór i ciekawych spostrzeżeń. Czytałem z przyjemnością, czuję się zainspirowany kilkoma fragmentami tej książki. Mam nadzieję, że jeszcze coś napisze.
  more
 • Bartek Kowalczyk
  January 1, 1970
  Polityk kontrowersyjny, ale także posiadacz solidnego CV. Historia Tuska, to historia polskiej polityki po 1989 roku. Przeglądałem z zaciekawieniem. Pewnie niektórym zabrakło tutaj mięsa i nienawiści, ale widać, że to osoba nieco innej klasy niż polskie podwórko polityczne. Jestem na tak i czekam na książkę po zakończeniu kariery, wtedy będzie mógł powiedzieć na pewno więcej.
  more
 • Agnieszka
  January 1, 1970
  Pierwsza książka 2020 roku!'Szczerze', w przeciwieństwie do tytułu, nie spełnia oczekiwań autentycznych refleksji. Liczne opisy odwiedzonych miejsc i brak analizy podjętych decyzji momentami nudzą.
 • Mikolaj
  January 1, 1970
  Widziałem wiele złych opinii nt. tej książki ze strony osób, które nawet nie miały jej w ręce. Po prostu kierują się samym autorem i tytułem, który - jak sam muszę przyznać - brzmi trochę ironicznie (i tutaj nieważne, który z polityków nazwałby tak swoją publikację). Co do samej lektury. Jako osoba zainteresowana ogólnie polityką, muszę przyznać, że jest ona naprawdę ciekawa napisana i czyta się ją bardzo dobrze. Tym bardziej, że nie można autorowi odebrać jego osiągnąć na światowej scenie Widziałem wiele złych opinii nt. tej książki ze strony osób, które nawet nie miały jej w ręce. Po prostu kierują się samym autorem i tytułem, który - jak sam muszę przyznać - brzmi trochę ironicznie (i tutaj nieważne, który z polityków nazwałby tak swoją publikację). Co do samej lektury. Jako osoba zainteresowana ogólnie polityką, muszę przyznać, że jest ona naprawdę ciekawa napisana i czyta się ją bardzo dobrze. Tym bardziej, że nie można autorowi odebrać jego osiągnąć na światowej scenie politycznej; jak gdzieś kiedyś usłyszałem - jedyny Polak, którego tweety są cytowane przez największe media na świecie.Często porównujemy polityków do celebrytów. Ludzi, o których prawie nic nie wiemy, których prawdziwe życie i słabości - całkiem trudno poznać (pomijam tutaj wszelkiego plotki, itp.). Przywódcy światowych mocarstw są, moim zdaniem, jeszcze poziom wyżej niż sławni piosenkarze. Jednak ten dziennik przedstawia nam ich, po prostu, jako zwykłych ludzi.Zamawiając ten tytuł nie wiedziałem, czego się spodziewać. Myślałem, że książka będzie sama w sobie dobra, ale naładowana bardzo mocno subiektywnymi uczuciami i poglądami narratora. Pomimo tego, że nie przedstawia ona wszystkich poglądów równo, gdzie yin i yang występuje we wszystkich sferach (bo przecież jest to dziennik), to i tak poleciłbym ją wszystkim zainteresowanym polityką, którzy nadal są sceptycznie nastawieni ze względu na autora.
  more
 • Intruder
  January 1, 1970
  7/10 - dobra. Osobisty pamiętnik Donalda Tuska obejmujący jego obie kadencje jako Przewodniczącego Rady Europejskiej. Jaki by nie był zamierzony jego cel (a wszak mamy do czynienia z aktywnym politykiem nadal kreującym swój wizerunek i dalekosiężne cele) tak jest to ciekawa lektura, choćby ze względu na możliwość rzucenia okiem za (niechże nawet) fragmentaryczne kulisy takiego stanowiska. Czuć w wydźwięku tej książki lata spędzone przez autora na prowadzeniu negocjacji, mediacji i prób 7/10 - dobra. Osobisty pamiętnik Donalda Tuska obejmujący jego obie kadencje jako Przewodniczącego Rady Europejskiej. Jaki by nie był zamierzony jego cel (a wszak mamy do czynienia z aktywnym politykiem nadal kreującym swój wizerunek i dalekosiężne cele) tak jest to ciekawa lektura, choćby ze względu na możliwość rzucenia okiem za (niechże nawet) fragmentaryczne kulisy takiego stanowiska. Czuć w wydźwięku tej książki lata spędzone przez autora na prowadzeniu negocjacji, mediacji i prób pogodzenia rozbieżnych interesów najważniejszych światowych polityków i grup - i piszę to z żalem bo oczekiwałem od niej nieco mniej... wyważenia, bo po prawdzie przydałby się nam wszystkim jakiś bardziej charakterny głos rozsądku w kraju dojonym przez psychopatów i stręczycieli z jednej strony i topionym przez miałkie, niezorganizowane sieroty opozycji z drugiej...
  more
 • Janusz Tucholski
  January 1, 1970
  Swietna ksiazka. Mozna sie z Panem Tuskiem nie zgadzac, a nawet dla wielu moze osob jego lekkawo celebrytujacy sposob pisanie tej ksiazki byc irytujacy ale nie mozna odmowic mu swiatowosci w calym tego pozytywnym znaczeniu. Nie ma i moze dlugo nie bedzie polityka tego formaty co Pan Tusk. Czytajac z zaintersowanie i w szybkim tepie taze ksiazke w czlowieku wszystko sie kotuje z masa roznych emocji. A przede wszyskim na pierwszy plan sie ponownie przesuwa pytanie "Co z ta Polska?". Troche jeszcze Swietna ksiazka. Mozna sie z Panem Tuskiem nie zgadzac, a nawet dla wielu moze osob jego lekkawo celebrytujacy sposob pisanie tej ksiazki byc irytujacy ale nie mozna odmowic mu swiatowosci w calym tego pozytywnym znaczeniu. Nie ma i moze dlugo nie bedzie polityka tego formaty co Pan Tusk. Czytajac z zaintersowanie i w szybkim tepie taze ksiazke w czlowieku wszystko sie kotuje z masa roznych emocji. A przede wszyskim na pierwszy plan sie ponownie przesuwa pytanie "Co z ta Polska?". Troche jeszcze czasu uplynie zanim poczujemy sie, ponownie, a tak moze na prawde, czescia swiata Zachodu. Mam nadzieje ze nie beda to dziesieciolecia. W podsumownie- ksiazka warta czasu, a moze i nawet powinna stanowic lektura obowiazkowa dla kazdego ktoremu Polska i dobro Polakow lezy na sercu.
  more
 • Joanna Zachara Grabania
  January 1, 1970
  Nie jestem fanką polityki, nie interesuję się nią za bardzo, żyje swoim życiem w sumie daleko od niej. Bez względu na to sięgnęłam po książkę Donald Tusk Szczerze i muszę przyznać fajnie mi się ją czytało zdobywając nieco wiedzy dotyczącej samej osoby działającego na arenie europejskiej jak i świata w którym się obraca.
  more
 • Gabriela
  January 1, 1970
  Ciekawa książka. Donald Tusk wzbudza emocje nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Jeden z nielicznych polskich polityków, który zrobił karierę na arenie międzynarodowej. Chociażby dlatego warto sięgnąć.
 • Joanna
  January 1, 1970
  Gwiazda sceny politycznej ostatnich lat, jeden z najpopularniejszych i najwybitniejszych polskich polityków i z pewnością najbardziej utytułowany. Przepis na bestseller. Myślę, że znajdzie wielu nabywców. Ja pochłonęłam ją w jeden wieczór.
  more
 • Dżulik
  January 1, 1970
  Niezwykły dziennik, który pokazuje Tuska jako polityka zmagającego się z wieloma problemami... Jak najbardziej na plus!
 • Agnieszka Nowicka
  January 1, 1970
  Cieszę się, że książka pokazuje Tuska nie tylko jako polityka, ale także jako człowieka. Poza tym - trzeba przyznać - jest świetnie zrobiona typograficznie!
 • Lukasz Krol
  January 1, 1970
  .
 • Tomasz Wilewski
  January 1, 1970
  Ciekawe, szerokie spojrzenie na ostatnie 5 lat. Polecam szczególnie jeżeli ktoś nie śledzi na codzień tego co dzieje się w europejskiej i światowej polityce.
 • Dobrosława Zachara
  January 1, 1970
  Ciekawa książka o ciekawej postaci jaką bez wątpienia jest Donald Tusk. Nie jestem zwolenniczką polityki ale książka mnie zaciekawiła i nie żałuję, że ją przeczytałam.
 • Zofia
  January 1, 1970
  Przyjemnie się czytało. Trochę polityki, trochę osobistych przemyśleń. Tusk pokazał nam się od bardziej ludzkiej strony. Dodatkowo książka bardzo ładnie wydana, opatrzona prywatnymi fotografiami.
 • Przemek
  January 1, 1970
  "Szczerze", szczerze polecam : ) Super mini podręcznik o UE.
 • Miroslaw Pawelko
  January 1, 1970
  Written rather from marketing reasons than a real diary. Only few details that were not in press.
 • Aga Serwinowska
  January 1, 1970
  Rzeczywiście szczerze! Ciekawy pamiętnik z życia, z pracy Przewodniczącego Rady Europejskiej. Podoba mi się koncepcja dziennika w jakiej została przygotowana jest książka. Czyta się bardzo przyjemnie.
Write a review